Delicious facebook RSS ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی PDF
کد خبر : 20483
تاریخ انتشار : 29 آذر 1391 11:45
تعداد بازدید : 3016

نشست مدیران دانشکده با حضور دکتر غلامرضایی به مناسبت هفته پژوهش

به مناسبت هفته پژوهش نشستی با حضور رئیس و مدیران دانشکده صدا و سیما قم و دکتر غلامرضایی معاون آموزش و پژوهش سازمان صدا وسیما در دانشکده صدا و سیما قم برگزار شد.

به مناشبت هفته پژوهش نشستی با حضور رئیس و مدیران دانشکده صدا و سیما قم و دکتر غلامرضایی معاون آموزش و پژوهش سازمان صدا وسیما در دانشکده صدا و سیما قم برگزار شد.

 در این نشست که صبح چهار شنبه مورخ 91/9/29 در سالن جلسات دانشکده صدا و سیما قم برگزار شد. دکتر غلامرضایی با اشاره به این که پژوهش از اهمیت خاص در علوم رسانه برخوردار است افزود، پژوهش رسانه ای باید دارای عمق و متناسب با نیاز های سازمان باشد و نباید کارهای پژوهش مقلدانه باشد.

معاون آموزش و پژوهش سازمان صدا و سیما به بومی سازی علوم رسانه اشاره کرد و افزود رشته های موجود در دانشکده از دروسی برخوردار است که چندان با فرهنگ دینی و ملی ما سازگاری ندارد و خاطر نشان کرد کارهای اولیه درخصوص بازنگری سرفصل های آموزشی متناسب با ساختار های بومی انجام گرفته و خواستار تکمیل آنان توسط پژوهش های عمیق و متناسب با فرهنگ و دینی شد.

دکتر غلامرضایی تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص و مسلط به حوزه دینی و رسانه ای را یکی از رسالت های مهم دانشکده صدا و سیما قم دانست و افزود دانشکده قم باید به جایگاه ویژه و مهمی که دارد در زمینه تحول دروس و تامین محتوای طرح تحول در علوم انسانی جدیت و تلاش بیشتری نشان دهد تا به رسالت دینی و رسانه ای خود برسد و افزود نظام آموزشی و رسانه ای باید جهت و محتوا را در راس کارها مشخص کرده و قرار دهد تا تولیدات و آثار ما متناسب با فرهنگ، بومی و دینی شود.

وی با بیان اینکه دانشکده صدا و سیما تهران به دانشگاه ارتقا پیدا کرد و با توجه به افزایش گروه ها دانشکده صدا و سیما تاکید کرد: باید تلاش شود نیازهای دانشکده در مورد هیات علمی تامین شده تا افراد متناسب و متعهد جذب شوند.

و همچنین وی با توجه به اهمیت پژوهش تاکید کرد کارهای پژوهش باید بومی سازی شده و باید فرهنگ و محتوای دینی داشته باشد. و افزود تلاش و کوشش پژوهشگران باید این باشد که آثار تولیدی مطابق فرهنگ، بومی و دینی باشد.

دکتر غلامرضایی با اشاره به ارتقاء دانشکده صدا و سیما تهران به دانشگاه گفت: دانشکده فلسفه رسانه به صورت گروه آموزشی به دانشکده قم منتقل خواهد شد. وی افزود رشته فلسفه رسانه بنیاد اصلی دانشکده است و خاطرنشان کرد تولید علم و نیروی انسانی در این راستا باید باشد.

در پایان جلسه حجت الاسلام و المسلمین مروی مسئول دفتر مقام معظم رهبری در قم و دکتر  علی اصغر غلامرضایی ار نمایشگاه آثار پژوهشی دانشکده بازدید کرده و از کتاب "ادبیات تطبیقی در ایران" تالیف دکتر عزتی پرور رو نمایی شد.

برای نمایش گزارش تصویری اینجا این نشست کلیک نمایید.

معاونت پژوهش دانشکده

اطلاعات پایان نامه ها

ثبت شده توسط : احمد مهدیه

نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

تمامي حقوق اين سايت متعلق به دانشکده صدا و سيما قم است.